İmgeler simgeler

Bugün metrobüsle avrupa yakasına geçerkene fikirtepe durağının karşında otoyol kenarında sakallı cüppeli belli ki dindar bi vatandaşımızı otostop çekerkene gördüm sonra baya güldüm. elbetteki ruh sağlığım yerinde, adamın da komik bi hali yoktu. ama mesele şu ki otostop işaretiyle milli görüşçülerin kullandığı işaretin aynı olması. baya güldüm. ama şey aslında gereksiz bi olay gibi de neyse ya aklıma geldi şimdi yine garip ama lan ehahehae,
komik lan, "hayata dair" diye blog yapsak, şahane de fotoğraf makinem olsa çeker koyardım da neyse ki öyle bi durumumuz yok bizim blogta böyle hizmetler sunamıyoruz. biz üşenen adamlarız. siz 3 sn bakıcaksınız diye türlü mesariflerin altına giremeyiz. durumumuz yok anlayın acık. al bak Yiğit var mesela aramıza yeni katılan arkadaşımız daha gencecik çocuk okulunu bitirmiş, altına kız versen yarın çocuğu olur, bu genç yaşında benden daha tecrübeli hayat gailesi konusunda -daha da coşkulu hatta- geçen sordum "naber lan yiğit napıyosun?" diye mal gibi oturuyomuş evde. en son girdiği iştende çıkmış. "üzülme, sıkılma yiğidim" dedim ne diyim. adam benden önce hayata atıldı üstelik hayatını 15 yıllık kalkınma planlarına bölüp 5 er yıllık programlara ayırıp araya da türlü türlü civcivli işler, lisanlar sıkıştırmış bi arkadaşımızdı.
yazık değil mi lan. ben burda devleti mevleti suçlamıyorum doğal seleksüyon doğal değil diyorum. ben kamu yönetimi okuyorum gerçi oyumu ldpye veriyorum ama devletime laf söyletmem öyle ne o öyle devlet de bi yere kadar devlet de sizin gibi sahip çıkanı yok sahip çıkanı olsa da anca kendine doğru yontuyo, onun da parası pulu yok, borcu çok, vatandaşları biraz anormal devlet napsın. soyut soyut oturuyo. ama ben hakkaten üzülüyorum insanlar böyle olmasın istiyorum. metrobüsle dönerkende üzülüyorum.
ben domuz gribinden korkmam bu manzaralardan daha çok korkarım. domuz gribi= resident evil olmadığı sürece etkilenmem. ama öyle de mundar olmak istemem açık söyliyim. ya üstüne kireç döküyolar ağızda maskeler. ben ondan daha çok korkuyorum. saçma ölümler dediğin kıçına hortumla hava basmalardan ibaret olmamalı bu daha saçma ama en saçması kene. gırım gongo ganamalı hastalığı (bi samsunlunun ağzından ehhahheze Ga sendromu= sert sessizler pçtk yımışayınca bcdg falan fişmekan kapıyorum parantezi)
insanlar deli gibi işten dönüyo anası bellenmiş bi de yer kapma telaşı var ki ben bakmaya utanıyorum valla 50 yaşında adam ne hallere düşüyo. yahut gencecik insanlar hayatının (hintli filan değilsen tabi bi de eskiden kremlinde prenses olmadığından eminsen bi kere oluyo "bu hayat" mevzuu) sırf yaşamak için telef oluyo diye. böyle bi saçmalık var mı lan? ölmemek için ölüyosun. ben o yüzden çok muallaktayım bu işlerde. e elbet tut kendini at demiyorum da fena bi dürtü bu bi de reel politik izin vermiyor bana "sen kendi işine bak herkes bi şekilde yuvasını kurar yeaa" diyorum. neyse velhasıl kelam siz şuursuzca eğlenesiniz diye öyle işlere giremeyiz biz. bi de erbakan hoca çok acayip bi adamdır onu da ileride yazarım (belki.)
belki yazamam sonra Kerem kızıyo bana "niye yazmıyosun?" diye ama ne yapayım dostlar ben şu an okul münasebetiyle zorunlu olarak edirnede ikamet bi insanım. evimde de şahsi kompüter yok. olsa bağlantı var binada vayrlıs ammaaa kompüter yok ne yapayım yazamıyorum. eve soksam o aleti zati bi başımayım evden hiç çıkmam çok acayip olurum e diğer türlü de yoğunlaşamıyorum buraya. internet kafeye gidince de yazılmıyo bu meret. millet yandan yandan bakınca açılamıyorum bir türlü. ben çekingeç insanım özelimi açamam herkese. neyse uzun uzun yazmıyım ben uzun yazınca laf ediyolar "makale mi yazıyosun lan" diye o yüzden bitiyorum.

arrivederci

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder