boş bardak bir gün taşar

evime döndüm sevinçliyim. paso dışarlarda geziyorum. insanları gözlemliyorum. 5 ay teknolojiden uzak kaldığımdan mıdır nedir bilemedim bu dokumatikli klavyeli telefonlar çok dikkatimi çekmeye başladı. hayır ben gitmeden öncede vardı bunlar ama sanki şimdi herkesin elinde lan. sürekli tıkır tıkır kurcalıyorlar. yanımda otobüsde eleman vardı sürekli menüyü parmaklıyor sağa sola kaydırıyor falan. noluyor amk ? bende almak istiyordum ama soğudum bu görüntülerden sonra. adam yolda yürüyor açıyor falan twit atıyor bişeyler bişeyler. twitterında amına koyim birader sikecem tam asap bozma yeri lan. biri futbol muhabbeti biri eski erkek arkadaşının yeni kız arkadaşının onun hakkında ne dedii biri deyimler atasözleri falan. meğersem herkes bizim gibiymiş hiç bişeyi sevmiyormuş anasını satayım.

bide böle gelince insanlara baktım garip geldi. üzüldüm biraz. insanlar askerde nöbet tutup çeşitli sıkıntılara girerken burda insanların hiçbirşeyden haberi yok takılıyorlar. özel bişey yapmalarıda gerekmiyor gerçi ama ne biliyim lan.. sonra diyorum ya işte şehit haberi olunca twit atıyorlar. "saldıralım bomba manyağı yapalım" diye.. öle değil ki ama.

ya bu eşşeğin amına kadar sakal bıyık uzatma ne hem. bıktım lan dünyanın modasından . sikicem belirli bir kitleye müzik yapan ünlülerin imajlarından yola çıkarak kendine imaj veren insanlardan. ulan 30 derece sıcaklıkta 10 santim sakal nedir ? kafanı da kel yapmışsın. kazıtmışsın. deden görmüyor mu seni hiç ? evde üzülüyordur lan adam seni görünce. belkide kandırmışsındır "hacı sakalı" demişsindir. neyse ne bok yerseniz yiyin.

1 yorum: