Gereksiz ayrıntılar


bu ara gençlerimizin kullandığı en popüler ve seviyeli paylaşımları niye hep ayrıntı konuları? herkes mi cin mi oldu biz mi uyanamadık nedir? yahut bu mizah dergisi okuyan herkes niye kendini başka bi frekansta yaşıyomuş gibi zannediyo? esasında çok güzel bi olay tabi böyle "hayata dair gereksiz ayrıntılar" ama sırf ayrıntı olsun diye ayrıntı kovalayan nesiller ne olacak? hep bu kafada gezen insanlar varmış gibi geliyo artık. sözüm meclisten içeri. herkes mi ezel izleyip ders alıyo. kimse düz düşünüp, düz yaşamıyo mu lan. okulda, evde, banyoda, duşta, kantinde, metrobüste ayrıntı arıyo? yahut diğer bi açıdan ele alırsak neden ersin karabulut, umut sarıkaya yazdı-çizdi diye biz o mevzudan bahsedemiyoruz? bahsederken tırsıyoruz rencide ediliyoruz? bütün bunları söylkedikten sonra ironili başlık koyup, banyo yaparken tıkanan gider deliğine takılan saçların üstünde oluşan insan yağı tabakasının elle temizlenmesi sonucu duyulan rahatsızlıklar gibi denyo eleştiriler yapmakta hoş değil. ben öyle yapmamaya gayret ediyorum hala. düz düşünün lan biraz. her şeye ironi yapılmasın. garip garip eleştiriler de olmasın ne o öyle. hele yılmaz özdil gibi hiç olmasın.

sözlükçülük eleştirisi yahut buna benzer samimi çıkışlar yapmaya gayret etmiyorum. çünkü sikimizde değil. (biz de onların sikinde değiliz evet.) ziira bu eleştiri akımı da bir süre sonra revaçta olmaya başlıyo başka birisi çıkıp "eeeaahhh yeter beaa" diye zıt yönde bi samimi çıkış oluyo. ama buna diyaletik denmiyo denyoluk deniyo bence. hatta bizce diyeyim. ekip arkadaşlarım da dahil olsun sorumluluk paylaşayım lider gibi.
o yüzden bizim tavrımız da yarrak gibi oluyo bu konulara çünkü yarrak gibi davranıyosunuz lan.
ben de tam eleştiremedim lan öyle de olmasın. şöyle de olmasın. böyle olsun derken.
tabi bu konu da hayata dair gereksiz ayrıntı konuları içine dahil oluyo. asıl sorun da bu zaten her sözün kapsanmış oluyo. o yüzden böyle tartışmaya açıp konuşmak bi yerden sonra insana iktidarsızlık hissi veriyo sanki beceremiyomuşsun gibi. ama canın fena istiyomuş gibi o yüzden böyle elimize bilumum ateşli silah alıp sokağa fırlamak istiyoruz . ama o da iktidarsız bi eylem oluyo. sonuçta sen geberip gidiyosun hırsımı alamam. ben hırslı bi insanım bebeğim. neyse ne diyorum lan ben konu nereye geldi. neyse bizim tek hedefimiz tillate fotosu yapmak. gene uzun yazdım diye kimse okumiycak:(

adios

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder